Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2018

Opublikowano: niedziela, 18, marzec 2018

DSC 0680W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Brzozowej przeprowadzono szereg działań w związku z obchodami DBI. Szkolna inicjatywa obchodów została zgłoszona na stronie dbi.pl.

 

 1. Spotkanie z rodzicami z prelekcją na temat zagrożeń w Internecie. Nauczycielka informatyki przygotowała i przedstawiła prezentację multimedialną oraz film promujący właściwe postawy rodziców wobec dzieci, polegające na uświadamianiu zagrożeń w sieci. Rozdano również ankietę, która pozwoliła rodzicom określić, na ile ich dziecko jest uzależnione od komputera, Internetu. W zebraniu wzięło udział 87% rodziców.
 2. Apel szkolny, który odbył się 23 stycznia 2018 r.  w naszej szkole poświęcony był tematowi przemocy w Internecie, a celem jego było  zwrócenie uwagi uczniów na to zjawisko oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami przemocy, zarówno dla ich ofiar jak i sprawców.
 3. Pod koniec lutego uczniowie klasy II odwiedzili miejscowa Bibliotekę Publiczną, gdzie mieli zajęcia edukacyjne "Bądź kumplem, nie dokuczaj!"
  Dzieci poprzez zabawę poznawały zasady "kulturalnego" zachowania w życiu realnym i w Internecie.
 4. W styczniu i lutym na lekcjach wychowawczych i zajęciach komputerowych/informatyce uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne z cyklu „Owce w sieci”, „Necio” i inne.
 5. Dnia 15 marca 2018 r. zakończono obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 w naszej szkole. Różne wydarzenia, projekcje filmów edukacyjnych, konkursy, apele, spotkania z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, które miały miejsce w ostatnich dwóch miesiącach w naszej szkole promowały właściwe wzorce zachowań w Internecie. W tym dniu został podsumowany Szkolny Konkurs Literacki na opowiadanie "Bezpiecznie w sieci". Troje uczniów - laureatów konkursu - odebrało dyplomy i nagrody z rąk Pana Dyrektora. Gratulujemy zwycięzcom, którymi są: Michał Rzepka - I miejsce, Patrycja Smagacz - II i Mariusz Kieroński - III miejsce.

Koordynator DBI w szkole – Krystyna Gotfryd 

 Obchody DBI w szkole Obchody DBI w szkole Obchody DBI w szkole
 Obchody DBI w szkole Obchody DBI w szkole Obchody DBI w szkole
 Obchody DBI w szkole Obchody DBI w szkole Obchody DBI w szkole

Odsłony: 340