Energetyczne spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

Opublikowano: środa, 08, styczeń 2020

0032 2020Kim był Nikola Tesla, jakie miał usposobienie, jaką cyfrę lubił najbardziej, czego się bał, jaki wywarł wpływ na nasze życie oraz co to jest synestezja i czy to prawda, że liczby mają kolor, słowa mają zapach, a dźwięk smak? Na te dziwne pytania odpowiedział podczas niezwykle energetycznego show Pan Marcin Kozioł – pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży i kolekcjoner starych komputerów. Jest także zapalonym podróżnikiem, który zwiedził ponad 50 krajów, a doświadczenia z podróży odbijają się w każdej z jego książek.

 

To niecodzienne spotkanie, które odbyło się w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w ramach cyklu „Moja pasja, mój zawód”, poświęcone było serii książek "Detektywi na kółkach". Podczas bardzo ciekawej, pełnej energii multimedialnej prezentacji dzieci poznały bohaterów książek: „Skrzynia Władcy Piorunów” oraz „Tajemnica przeklętej harfy” – Julkę, psa Spajka oraz Toma, a także postać Nikoli Tesli, nazywanego też „Władcą Piorunów”, odkrywcy około 300 wynalazków m.in. taniej energii elektrycznej. Losy Tesli powiązane są z przygodami bohaterów książek. Największą atrakcją tej multimedialnej lekcji było doświadczenie z kulą plazmową Tesli. Najodważniejsi, którzy zgłosili się do tego eksperymentu, poczuli się przez chwilę jak władcy piorunów! Była mowa również o sztuce szyfrowania, której można się nauczyć z serii książek „Detektywi na kółkach”.
Na zakończenie spotkania każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy autograf, można było również nabyć książki z osobistą dedykacją autora oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Z kolei przedstawiciele SU wręczyli pamiątkową rzeźbę, aniołka, autorstwa p. Adama Cichońskiego jako pamiątkę ze spotkania.

 

Zapraszany do galerii: zobacz...

Odsłony: 472