Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Adopcja Serca

Opublikowano: środa, 06, wrzesień 2017

„Obejmuję myślą wszystkie dzieci świata: wiele, zbyt wiele jest dzieci, które rodzą się i są skazane
na niezawinione cierpienie, będące konsekwencją nieludzkich konfliktów.

Ratujmy dzieci, aby uratować nadzieję ludzkości!”

Św. Jan Paweł II

b_250_0_16777215_00_images_Orlane.pngPodążając za słowami Św. Jana Pawła II nie chcieliśmy pozostać obojętni na krzywdę ludzką, zwłaszcza na krzywdę dziecka. Dlatego od kilku lat nasza szkoła dzięki wsparciu nauczycieli, rodziców i uczniów uczestniczy w akcji charytatywnej „Adopcja Serca” prowadzonej przez Pallotyński Sekretariat Misyjny. Jest to niezwykły program pomocy dzieciom żyjącym w krajach misyjnych takich jak: Rwanda, Demokratyczna Republika Konga, Zambia, Wybrzeże Kości Słoniowej czy Brazylia. Głównym celem „Adopcji Serca” jest zapewnienie dziecku podstawowych środków do życia. Włączając się w nią stajemy się w pewnym sensie rodzicami adopcyjnymi, otaczamy troską materialną i duchową konkretne, znane z imienia
i nazwiska dziecko. Przyjmujemy na siebie duży obowiązek, ale przede wszystkim ogromną odpowiedzialność za los drugiego człowieka.

Poprzez dokonywane wpłaty pomagamy jednemu, konkretnemu dziecku, opłacając jego szkołę, finansując zakup materiałów szkolnych, żywności, potrzebnych leków i wszystkiego, co w danym momencie jest dla niego niezbędne.

Naszym pierwszym podopiecznym był Amani Kagayano, który przy naszym wsparciu zakończył edukację. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu kontynuujemy dzieło, a opieką obejmujemy tym razem pięcioletnią dziewczynkę z Wybrzeża Kości Słoniowej – ORLANE YAO.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak pięknej akcji. Dla nas jest to niewielkie wyrzeczenie, a dla dzieci z Afryki szansa na ŻYCIE!

Dziękujemy za zaangażowanie, które, mamy nadzieję, nigdy nie ustanie.

Kolejny list od Orlane!

W styczniu 2020 roku otrzymaliśmy kolejny już list od naszej podopiecznej z Adopcji Serca Orlane Yao.

Poniżej prezentujemy jego treść:

„Kochani,

Chciałam powiedzieć Wam, że spędziłam wspaniałe wakacje z moimi rodzicami i przyjaciółmi. Dzięki Bogu udało mi się przejść na wyższy poziom kształcenia (do następnej klasy) dziękuję za wsparcie i miłość.

Wasza Córka Orlane”

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w dzieło „Adopcji Serca”, dzięki czemu kolejne dziecko będące pod naszą opieką ma szansę na lepszą przyszłość. Mamy ogromną  nadzieję, iż ta pomoc nigdy nie ustanie.

 Adopcja Serca  Adopcja Serca  Adopcja Serca

Odsłony: 978