Sukcesy uczniów

Opublikowano: środa, 06, wrzesień 2017

Mimo, że jesteśmy niewielką szkołą możemy poszczycić się udziałem naszych uczniów w wielu konkursach różnego szczebla i zdobytymi w nich wyróżnieniami.

Rok szkolny 2016/17

Konkursy ogólnopolskie:

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Zachowaj trzeźwy umysł’– udział 7 uczniów kl. IV-  VI,  laureaci: K. Gniadek   (kl. 5),  M. Kieroński (kl. IV).
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Bezpiecznie na wsi to podstawa, środki chemiczne to nie zabawa’’– udział 9 ucz. kl. ,,0’’– III -3 wyróżnienia; udział 8 ucz. kl. IV– VI– 6 wyróżnień.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Stok nie jest dla bałwanów’’– udział 5 ucz. kl. II- VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Artystyczny ,,Wyjątkowa ozdoba świąteczna’’ – udział  4 uczniów IV- VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczno– Plastyczny ,,Matematyka lubię to’’- udział 3 ucz. IV - VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Bajkowe podwórko’’ - udział 2 uczniów kl. II i 2 uczniów kl. IV – VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,, Do czego morze służyć może? ‘’ - udział 5 uczniów IV - VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Choinka świąteczna’’ - – udział 3 uczniów kl. IV – VI, 5 uczniów kl. I – III.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Najpiękniejsza kartka świąteczna’’ – udział 3 uczniów IV- VI.
  •  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Najpiękniejsza świąteczna ozdoba bożonarodzeniowa’’– udział  12  uczniów kl.  IV- VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,, Śladami historii swojego miasta’’ – udział 2 uczniów IV- VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Kominiarz strażnikiem bezpieczeństwa twojego domu”  – udział 11 uczniów kl. I – III.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Na skrzydłach przyjaźni’’ - udział 6 uczniów IV - VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ,, Pionier’’- udział 3 uczniów kl. VI.
  • Ogólnopolski konkurs „Jestem SMART” – udział Stanisław Gotfryd, Amelia Szczepanek.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Piastowskie pary” – udział 6 uczniów z kl. IV- VI.
  • Ogólnopolski konkurs na zdjęcie interaktywne – udział S. Gotfryd, A. Szczepanek.
  • Ogólnopolski konkurs fotograficzny ,,Zima 2017” - udział S. Gotfryd, A. Szczepanek.
  • Ogólnopolski Konkurs Literacki „Popisz się talentem” – udział Michał Rzepka, Ewa Cieśla, Wiktoria Ozga.
  • Ogólnopolski Konkurs ,,Ocalić od zapomnienia – pamięć o niezłomnych pilotach por. pil.Janinie Lewandowskiej oraz gen. bryg. pil. Stanisławie Skalskim”- udział 4 ucz. klas VI.

Konkursy wojewódzkie:

  • Małopolski Konkurs Humanistyczny - finalistka Wiktoria Ozga.
  • Konkurs Informatyczny ,, Małopolskie Baltie 2017’’– finalistka Ewa Cieśla; etap powiatowy– I miejsce Ewa Cieśla, II miejsce Stanisław Gotfryd.
  • Małopolski Konkurs Literacki „Podróże dalekie i bliskie”– I miejsce Stanisław Gotfryd, udział Wiktoria Ozga.
  • Etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników” –kategoria kl. IV- VI: Wiktoria Ozga, Ewa Cieśla, Mateusz Kieroński; kategoria kl. I- III: Gabriela Potępa, Justyna Cieśla, Mikołaj Ozga; etap powiatowy– udział 6 uczniów z klas IV-VI i udział 5 uczniów z klas I -III.                                       

Konkursy międzypowiatowe:

  • Konkurs wiedzy historycznej „Lata nadziei , lata mroku. Droga Polaków do wolności.” 10 miejsce na 142 uczestników Stanisław Gotfryd.
  • Konkurs plastyczny " Świąteczne dekoracje babuni"- udział 5 ucz. kl. II.

Konkursy powiatowe:

  • Etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – finał ustny S. Gotfryd; etap gminny – II miejsce Stanisław Gotfryd.            
  • Powiatowy Konkurs BRD – XII miejsce drużyny z kl. VI.
  • Powiatowy Konkurs Rysunkowy ,, Nie wypalaj suchych traw’’- udział 5 uczniów IV - VI.
  • Powiatowy Konkurs Rysunkowy ,,Kiedy dzwonić po straż pożarną?’’- udział 4 uczniów I – III.

Konkursy międzygminne

  • Międzygminny Konkurs Języka Angielskego 'My English Picture Dictionary': 3 uczestników, K. Knapik – wyróżnienie w kategorii kl. IV –VI.

Konkursy gminne

  • II Gminny Konkurs Matematyczny ,, Mistrz Matematyki’’ – III miejsce E. Cieśla, udział 5 uczniów kl. IV – VI.
  • I Gminny Festiwal Piosenki – wyróżnienie dla 2 uczennic- A. Rzepka, O. Ciesielczyk; udział 4 uczniów.
  • VI Gminny Konkurs Jezyka Angielskiego 'English is fun' - 5 uczestników, Amelia Szczepanek - I miejsce, Stanisław Gotfryd - III miejsce.
  • XV Gminny Konkurs Języka Niemieckiego – II miejsce Mateusz Kieroński, III miejsce Stanisław Gotfryd.
  • Gminny Konkurs Poprawnej Pisowni dla uczniów klas I- III ,,Mały Mistrz Ortografii”- udział 2 ucz. kl. II i III.
  1. b) Turnieje i zawody sportowe:

Poziom gminny:

  • Gminne sztafetowe biegi przełajowe – I miejsce chł., III – dz.
  • Gminny turniej piłki nożnej halowej- I miejsce chł., III – dz.
  • Gminny turniej tenisa stołowego indywidualny - I miejsce chł., IV – dz.
  • Gminny turniej tenisa stołowego drużynowy - II miejsce chł., V – dz.
  • Gminny turniej koszykówki – III miejsce chł., V – dz.
  • Gminny turniej piłki ręcznej - I miejsce chł., IV – dz.
  • Gminne zawody w siatkówce – I miejsce chł., IV – dz.
  • Gminne biegi przełajowe – II miejsce chł., III – dz.
  • Gminne zawody w czwórboju - III miejsce chł.
  • Gminny turniej piłkarskich „siódemek” – I miejsce.

Poziom powiatowy:

  • Półfinał powiatowy w tenisie stołowym (indywidualnym) - VII, VIII miejsce.
  • Półfinał powiatowy w tenisie stołowym (drużynowym) – VII miejsce.
  • Finał powiatowy w piłce siatkowej – II miejsce.
  • Finał powiatowy w piłce ręcznej - III miejsce.
  • Finał powiatowy w czwórboju LA – IV miejsce.
  • Półfinał powiatowy w piłce nożnej halowej – VII miejsce.
  • Półfinał powiatowy „Piłkarskie siódemki” – II miejsce.
  • Biegi Pogórza – Bieg Legionistów – II, IV, VI miejsce.

W gminnej rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła zajęła III miejsce.

Rok szkolny 2015/16

Konkursy ogólnopolskie:

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Zachowaj trzeźwy umysł’– laureaci: K. Gniadek (kl. IV),  M. Kieroński (kl. VI), udział 8 uczniów kl.  II- VI.
  • XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycko – Plastyczny „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”– udział 2 uczniów- praca literacka (kl. VI ), udział 15 uczniów w  kategorii plastycznej kl.  II- VI. Laureatka pracy literackiej M. Szczepanik kl. VI.
  • Ogólnopolski Konkurs ,, Pierwszy mail. Bezpieczeństwo w internecie’’- udział 16 uczniów IV - V.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczno- Informatyczny ,,Jestem SMART”- udział 7 uczniów klas IV -  VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,, Anioł 2016’’ udział 9 uczniów kl. IV - VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,, Pod dobrą opieką’’– udział 6 uczniów z klas IV- VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Twoja ulubiona opowieść biblijna’’– udział 2  uczniów z klasy  VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Jubileusz Chrztu Polski 966 – 2016’’– udział 1 ucznia z klasy V i 8 z klas I- III.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,, Pocztówka o tematyce lotniczej’’ – udział 1 ucznia z kl. VI i z  1 z kl. IV.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny,, Znaczek z okazji Chrztu Polski’’ - udział 1 uczniaz kl. VI i 1 z kl.  IV.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Życie codzienne w kraju Mieszka I’’ – udział 7uczniów z kl. V i 1 z VI.
  • .Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,, Co by było, gdyby dinozaury nie wyginęły?’’- udział 1 ucznia z kl. V.
  • Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski na Jesienną Gazetkę w programie Junior Media –udział 7 uczniów z kl. IV.
  • Ogólnopolski Konkurs Poetycki ,, Barwy Ojczyste’’ udział 3 uczniów z kl. IV - VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Historyczny ,, Chrzest, czyli początek’’ - udział 6 uczniów z kl. V i VI.

Konkursy wojewódzkie:

  • Wojewódzki Konkurs Ekologiczny. ,,Ekologia i płazy”– udział 3 uczniów z klasy VI i III (turniej wiedzowy- 1 ucz. z kl. VI i 1 ucz. z kl. III, konkurs plastyczny – 1 osoba).
  • Wojewódzki Interdyscyplinarny Konkurs ,,Odkrywamy średniowiecze’’ – udział w etapie powiatowym – 1 uczeń z kl. VI i 2 uczniów w etapie szkolnym.
  • Małopolski Konkurs Humanistyczny – finalistka W. Ozga ucz. kl. V, udział w etapie rejonowym – 1 uczeń z kl. V i 1 z kl. VI, a w etapie szkolnym – 4     uczniów   z kl. V i V 

Konkursy międzypowiatowe:

  • Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy „Krajobrazy przekształcone przez człowieka”- V miejsce uczeń kl. V – S. Gotfryd, udział 2 ucz. z kl. VI, a w etapie szkolnym udział 6 uczniów z kl. IV – VI.

Konkursy powiatowe:

  • III Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Niemieckojęzycznych – wyróżnienie Monika  Wójcik kl. VI, udział 2 ucz.  z kl. VI.
  • Powiatowy Konkurs Przyrodniczy– udział 1 ucznia kl. V.
  • Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego „Zabytki Krajów Anglojęzycznych”– 4 uczestników z kl. IV – VI.
  • Konkurs Tematyczny BALTIE 16- udział 2 uczniów z kl. V.

Konkursy gminne:

  • Gminny Konkurs Języka Niemieckiego - I miejsce – S. Gotfryd, II miejsce – E Cieśla i M. Szczepanik, udział6 uczniów.
  • Gminny Konkurs Języka Angielskiego ,, ENGLISH FUN’ - ’II miejsce S. Gotfryd kl. V -  udział 8 uczniów kl. IV - VI.
  • I Gminny Konkurs Matematyczny ,, Gminny Mistrz Matematyki’’ – II miejsce E. Cieśla i S. Gotfryd, udział 6 uczniów kl. V – VI.
  • Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów- udział 2 uczniów z kl. III.
  • Gminny Konkurs Języka Angielskiego ,, ENGLISH FUN’’ – udział 2 uczniów z kl. III.
  • Gminny Konkurs Ortograficzny- udział 3 uczniów z kl. III.

 Konkursy szkolne

  • Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Humanistycznego – udział 5 uczniów z kl. IV- VI.
  • Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego – udział 6 uczniów z kl. V – VI.
  • Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego – udział 2 uczniów z kl. V.
  • Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych – udział 5 uczniów.
  • 5.Konkurs ,, Mistrz Pięknego Czytania’’ – laureaci; S. Gotfryd kl. V, W. Ozga kl. V, udział 6 osób z kl. IV – V.
  • Konkurs Recytatorski ,, Jan Brzechwa, Julian Tuwim dzieciom’’ – I miejsce W. Cieśla kl. V i W. Ozga kl. V, udział 4 uczniów.
  • Konkurs Matematyczny – udział 12 uczniów z klas IV – VI, I miejsce; E. Cieśla kl. V ,II miejsce S. Gotfryd kl. V i M. Kierońska kl. VI.
  • Konkurs Plastyczny ,, Moja ulubiona książka’’- udział 27 uczniów kl. ,,0’’ – VI; Kategoria klas ,,0’’ – III: I m-ce A. Osysko, wyróżnienia: L. Ozga, Sz. Nieć, Ł. Żaba, kategoria IV – VI; I m– ce K. Gniadek, wyróżnienia: M. Kieroński, W. Barnaś, M. Szczepanik.
  • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego ‘ A letter to Santa Claus’ – 6 uczestników, I m-ce Magdalena Szczepanik  kl. VI,  II m-ce: Rafał Socha  kl VI.
  • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego ‘English &fashion’ - 7 uczestników z kl. IV – VI, I m-ce: M. Paciorek kl. IV, II m-ce: S. Żaba kl. VI   III m-ce: S. Gotfryd.
  • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego ‘English Vocabulary Master’– 14 uczestników, klasa IV- I m-ce: Małgorzata Paciorek, II m-ce: M. Kieroński, III m-ce: P. Smagacz; klasa V - I m-ce: S. Gotfryd , II m-ce: W. Ozga, III m-ce: E. Cieśla; klasa VI-  I m-ce: M. Szczepanik kl. , II m-ce: M. Kierońska , III m-ce: Z. Wójcik.
  • XXIII Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego ‘Spelling Competition 2016’–5 uczestników: etap szkolny- I m-ce: S. Gotfryd kl. V, II m-ce: M. Kierońska kl. VI, III m-ce: M. Kierońska kl. VI.
  • Szkolny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej – uczniowie kl. ,,O’’ – VI.
  1. b) Turnieje i zawody sportowe:

Etap gminny:

  • Indywidualne biegi przełajowe: miejsce  II- Edyta Dzięciołowska, miejsce II- Dominik Dzięciołowski, miejsce III- Rafał Socha.
  • Tenis stołowy klasyfikacja indywidualna: miejsce I- Magdalena Kierońska, miejsce IV- Andrzej Wójcik, Monika Wójcik.
  • Tenis stołowy klasyfikacja drużynowa miejsce II- dziewczyny, miejsce III- chłopcy.
  • Halowa piłka nożna: miejsce III - dziewczyny, miejsce II- chłopcy.
  • Piłka siatkowa: miejsce II- dziewczyny, miejsce II- chłopcy.
  • Piłka ręczna: miejsce II- dziewczyny, miejsce II- chłopcy.
  • Piłka koszykowa: miejsce III- dziewczyny, miejsce II- chłopcy.
  • Sztafetowe biegi przełajowe: miejsce I- chłopcy, miejsce III- dziewczyny.
  • Siódemki piłkarskie: miejsce II- chłopcy.
  • Czwórbój LA: miejsce II- chłopcy, miejsce II -dziewczyny.

Poziom powiatowy i inny:

  • Powiatowe biegi przełajowe: miejsce VIII- Dzięciołowska, miejsce VII- D. Dzięciołowski.
  • Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe – II miejsce chłopców.
  • Turniej piłkarski o „Puchar Tymbarku” -I miejsce w etapie rejonowym.
  • Małopolskie Zawody LA w Tarnowie: miejsce II- Kieroński Mateusz, miejsce III- Dominik Dzięciołowski, miejsce V -Stanisław Gotfryd.
  • „Warsow Maraton” w Warszawie -około 30 – 50 miejsce (na 500 startujących w każdej kategorii wiekowej) 4 chłopców: Andrzeja Wójcika, Stanisława Gotfryda, Rafała Sochy i Dominika Dzięciołowskiego.

W gminnej rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła zajęła II miejsce.

Rok szkolny 2014/15

Konkursy ogólnopolskie:

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Zachowaj trzeźwy umysł’– laureaci: K. Gniadek (kl. III), E. Dzięciołowska (kl. V), M. Kieroński (kl. VI), udział 13 uczniów (kl. II- VI).
  • XII Ogólnopolski Konkurs Poetycko – Plastyczny „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem” – udział Magdalena Szczepanik- praca literacka (kl. V), udział 19 uczniów wkategorii plastycznej (kl.  II- VI).
  • Ogólnopolski Konkurs Literacki o Błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce „Jesteśmy powołani do prawdy”– autentyzm i zwyczajność świadectwa życia ks. Jerzego Popiełuszki - udział Magdalena Kierońska (kl. V), Michał Kieroński (kl. VI), Stanisław Gotfryd (kl. IV).
  • Ogólnopolski Konkurs Plast. ,,Pasje Jana Pawła”- laureatka Weronika Legutko (kl. VI).
  • Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny „Szkoła marzeń”– udział 7 ucz. z kl. IV- VI (kat. literacka) – wyróżnienie Magdalena Kierońska (kl. V); udział 12 uczniów z kl. II – VI         kat. plastyczna)- laureat Michał Kieroński (kl. VI), Filip Krakowski (kl. II
  • XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,, Kartka świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok” – udział 11 uczniów z klas IV- VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny , Jesień’– udział 3 uczniów z klas IV- VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Magia roślin- drzewo"– udział 6 ucz. z klas IV- VI.
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,, Jedząc karpie chronisz przyrodę’ – udział 11 uczniówz kl. II – VI.
  • Konkursy wojewódzkie:
  • Wojewódzki Konkurs Plast. ,,Odblaskowa szkoła”– udział wszystkich ucz. z klas I– VI.
  • X Małopolski Konkurs Literacki „Na tatrzańskim szlaku”- udział uczniów z kl. IV- VI.
  • Diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu AK w Polsce we współpracy z TV Polską S.A.: „Napisz błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”– wyróżnienie Magdalena Kierońska (kl. V), udział Michał Kieroński (kl. VI), Stanisław Gotfryd (kl. IV).
  • Małopolski Konkurs Historyczny „Ocalić od zapomnienia. W 100-lecie Wielkiej Wojny1914– 1918. Śladami walk i nekropolii”- udział Stanisław Gotfryd i Wiktoria Ozga (kl. IV).

Konkursy międzypowiatowe:

  • II Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy „Wśród łąk i lasów”- udział 3 ucz. z kl. VI.

Konkursy powiatowe:

  • III Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Niemieckojęzycznych – wyróżnienie Monika Wójcik, udział Magdalena Kierońska, Magdalena Szczepanik (kl. V).
  • Powiatowy Konkurs Rysunkowy ,, Nie wypalaj suchych traw’– udział 14 ucz. kl. IV – V.

Konkursy Rejonowe:

  • Małopolski Konkurs Humanistyczny – udział Magdalena Szczepanik (kl. V).
  • Konkurs Informatyczny "Małopolski Baltie 2015"– udział Ewa Cieśla, Stanisław Gotfryd (kl. IV).

Konkursy gminne:

  • Gminny Konkurs Języka Niemieckiego – kategoria klas czwartych: II miejsce – Stanisław Gotfryd, III miejsce – Ewa Cieśla.
  • Gminny Konkurs Języka Angielskiego ‘English is fun’- wyróżnienie MagdalenaSzczepanik (kl. V).
  • Gminny etap XII Międzypowiatowy Konkursu Ortograficznego dla klas I – III- udział Małgorzata Paciorek.

Konkursy szkolne:

  • Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Humanistycznego – udział 5 uczniów z kl. IV- VI.
  • Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego – udział 3 uczniów z kl. VI.
  • Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego ,,Kaktus”- udział 4 ucz. z kl. III.
  • Etap szkolny XII Międzypowiatowego Konkursu Poprawnego Pisania w języku angielskim ‘Spelling Competition 2015’- udział uczniów z kl. IV- VI.
  • Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych.
  • Szkolny etap konkursu BALTIE’2015 – udział Ewa Cieśla, Stanisław Gotfryd.
  • Szkolny Konkurs Czytelniczy – udział 11 ucz. z klas IV – VI i 7 ucz. z kl. I- III.
  • Konkurs Plastyczny ,, Brzozowa – moja mała Ojczyzna” – udział 12 uczniów kl. I – VI.
  • Szkolny Konkurs zwrotów grzecznościowych w języku angielskim ‘Be polite, be safe’.
  • Szkolny Konkurs na kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim.
  • Szkolny konkurs na najładniejszą kartkę Wielkanocną pod hasłem "Easter"- kl 0- VI

Turnieje i zawody sportowe:

  • Powiatowe Biegi Przełajowe – 12 miejsce E. Dzięciołowska.
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej.
  • Gminne Zawody w Siatkówce - II miejsce dziewcząt, III miejsce chłopców.
  • Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe.
  • Turniej piłki nożnej chłopców „Orlik 2014”- I miejsce w etapie gminnym, I miejsce w etapie rejonowym.
  • Gminne Zawody w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.
  • Gminny Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców.
  • Międzyszkolne Zawody w Piłce Nożnej kl. I-III (II miejsce) i kl. IV-VI (I miejsce).
  • Gminny Turniej Piłkarskich „Siódemek”.
  • Czwórbój LA.
  • Bieg Przełajowy 800-lecia Brzozowej1000 m.

      W gminnej rywalizacji sportowej  w roku szkolnym 2014/2015 szkoła uplasowała się na 3. miejscu.

Odsłony: 657