Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Energetyczne spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

Opublikowano: środa, 08, styczeń 2020

Czytaj więcej: Energetyczne spotkanie autorskie z Marcinem KoziołemKim był Nikola Tesla, jakie miał usposobienie, jaką cyfrę lubił najbardziej, czego się bał, jaki wywarł wpływ na nasze życie oraz co to jest synestezja i czy to prawda, że liczby mają kolor, słowa mają zapach, a dźwięk smak? Na te dziwne pytania odpowiedział podczas niezwykle energetycznego show Pan Marcin Kozioł – pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży i kolekcjoner starych komputerów. Jest także zapalonym podróżnikiem, który zwiedził ponad 50 krajów, a doświadczenia z podróży odbijają się w każdej z jego książek.

Czytaj więcej: Energetyczne spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

Spotkanie z rzeźbiarzem

Opublikowano: poniedziałek, 11, luty 2019

Czytaj więcej: Spotkanie z rzeźbiarzemKolejnym gościem, który odwiedził naszą szkołę w ramach akcji „Moja pasja, mój zawód”, był pan Stanisław Socha – szeroko znany i ceniony artysta ludowy o sporym dorobku, pochodzący z Faściszowej. Pan Stanisław pierwsze przejawy talentu rozpoznał u siebie jeszcze w szkole podstawowej i od tamtej pory „dłubanie w drzewie” stało się jego życiową pasją.

Czytaj więcej: Spotkanie z rzeźbiarzem

„Kosmicznej Segreg – Akcji” ciąg dalszy, czyli spotkanie z pisarką

Opublikowano: sobota, 15, grudzień 2018

Czytaj więcej: „Kosmicznej Segreg – Akcji” ciąg dalszy, czyli spotkanie z pisarkąPierwszym rozdziałem tego konkursu w naszej szkole było zdobycie drugiego miejsca przez Dominika Wójcika z klasy II . Oprócz nagrody rzeczowej, którą otrzymał, jego praca plastyczna znalazła się w książeczce pt. „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku” jako jedna z ilustracji. To wyróżnienie spowodowało drugi rozdział. Otóż do szkoły przyjechała  sama autorka bajki, pani Jolanta Horodecka-Wieczorek.

Czytaj więcej: „Kosmicznej Segreg – Akcji” ciąg dalszy, czyli spotkanie z pisarką

Matematyka – królową nauk

Opublikowano: środa, 16, maj 2018

Czytaj więcej: Matematyka – królową naukPod takim hasłem odbyło się w dniu 16 maja 2018 r. w naszej szkole spotkanie w ramach cyklu „Moja pasja, mój zawód”. Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego odpowiedziała nasza absolwentka, magister matematyki UJ, pani Barbara Cieśla. Na co dzień  nasz Gość prowadzi Centrum Korepetycji „Sigma & Pi”  w Tarnowie, ucząc matematyki, udzielając korepetycji czy tez rozwijając szczególnie uzdolnionych matematycznie.

Czytaj więcej: Matematyka – królową nauk

Spotkanie z wędkarzami

Opublikowano: środa, 11, kwiecień 2018

Czytaj więcej: Spotkanie z wędkarzamiJak wyglądają przeróżne sztuczne i żywe przynęty, spławiki, podbieraki, składane siedzenia, dokumenty uprawniające do łowienia ryb, kołowrotek, haczyk oraz budząca zachwyt wędka, która sygnalizuje, że ryba „bierze” i inne akcesoria potrzebne do wędkowania – zobaczyli na własne oczy i dotknęli uczniowie naszej szkoły podczas spotkania w ramach cyklu „Moja pasja, mój zawód”.

Czytaj więcej: Spotkanie z wędkarzami

Spotkanie z poetką Lucyną Angermann

Opublikowano: środa, 10, styczeń 2018

Czytaj więcej: Spotkanie z poetką Lucyną Angermann „Pisanie jest dla mnie najlepszą terapią (…)Pomagało mi uporać się z wewnętrznym bólem, było buntem przeciwko szeroko pojętemu złu (…)” – tak mówi o swojej twórczości absolwentka Szkoły Podstawowej w Brzozowej, obecnie mieszkanka Brukseli – Pani Lucyna Angermann z domu Truchan.

Czytaj więcej: Spotkanie z poetką Lucyną Angermann

Spotkanie z mistrzem karate sensei Bożeną Kapałką - 22.02.2017

Opublikowano: czwartek, 23, luty 2017

Czytaj więcej: Spotkanie z mistrzem karate sensei Bożeną Kapałką - 22.02.2017Bardzo często na nasze życie i przyszłość mają wpływ spotkania pewnych wyjątkowych osób. Dlatego w naszej szkole Samorząd Uczniowski organizuje cykliczne spotkania „Moja pasja, mój zawód”. W ramach tego programu uczniowie mają możliwość poznać osoby, które w różnych dziedzinach życia odniosły sukces, wykonują na co dzień ciekawą pracę, są znanymi sportowcami, bądź pełnią ważną rolę w życiu społecznym czy kulturalnym. Każde takie spotkanie jest dniem uroczystym, pełnym wrażeń, dniem, który pozostawia na długo ślad w pamięci dzieci. A jeśli takim spotkaniom towarzyszy pokaz praktyczny – to już jest niesamowite wydarzenie. Tak można powiedzieć o wizycie Mistrza Karate – sensei Bożeny Kapałki i jej dwóch uczniów, Pawła i Bartka Janasów.

Czytaj więcej: Spotkanie z mistrzem karate sensei Bożeną Kapałką - 22.02.2017

Spotkanie z poseł Józefą Szczurek - Żelazko - 20.12.2016

Opublikowano: środa, 21, grudzień 2016

Czytaj więcej: Spotkanie z poseł Józefą Szczurek - Żelazko - 20.12.201620 grudnia 2016 r. w ramach naszego cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi do naszej szkoły zawitała Pani Poseł Józefa Szczurek - Żelazko. 

Czytaj więcej: Spotkanie z poseł Józefą Szczurek - Żelazko - 20.12.2016

Spotkanie z historią - 28.04.2016 r.

Opublikowano: piątek, 29, kwiecień 2016

Czytaj więcej: Spotkanie z historią - 28.04.2016 r.Czy lekcje mogą być ciekawe? Czy można angażować wszystkie zmysły podczas nauki? Czy polskość i patriotyzm są nam bliskie? Ależ tak! – odpowiedzieli zgodnie uczniowie po fascynującej lekcji historii z udziałem grupy rekonstrukcji historycznych „Polanie”. W programie spotkania, które odbyło się 28 kwietnia w naszej szkole, znalazły się min. prezentacje oręża i sposobów walki, strojów słowiańskich, narzędzi kar i tortur, zapoznanie z życiem codziennym Słowian, ich pochodzeniem, kulturą i zwyczajami.

Czytaj więcej: Spotkanie z historią - 28.04.2016 r.

Spotkanie z ratownikiem TOPR - 12.04.2016 r.

Opublikowano: piątek, 15, kwiecień 2016

 

Czytaj więcej: Spotkanie z ratownikiem TOPR - 12.04.2016 r.

Łukasz Wiercioch, ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, członek elitarnej grupy ratowników lotniczych (tzw. „dołowy” z obsady helikoptera), licencjonowany ratownik jaskiniowy ze specjalizacją pirotechniczną, ratownik medyczny oraz wybitny sportowiec z osiągnięciami  narciarskimi, człowiek wielu pasji, był gościem w naszej szkole w dniu 12. 04. 2016 r.

Czytaj więcej: Spotkanie z ratownikiem TOPR - 12.04.2016 r.