Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Opublikowano: poniedziałek, 11, czerwiec 2018

Czytaj więcej: XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania DzieciomW dniu 7 czerwca 2018 roku przedszkolaki odwiedziły po raz drugi w tym roku szkolnym Bibliotekę Publiczną w Brzozowej w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (2-10 czerwca 2018) pod hasłem "Czytanie łączy". 

Czytaj więcej: XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Zagraniczni goście w zerówce

Opublikowano: poniedziałek, 04, czerwiec 2018

Czytaj więcej: Zagraniczni goście w zerówceW tym roku szkolnym, po raz drugi oddział zerowy miał zaszczyt gościć w swoich progach, dwoje dzieci z Niemiec o imionach Philipp i Lore. Dwa lata temu Philipp odwiedził nas w zerówce jako czteroletni chłopiec i tak mu się spodobało, że postanowił do nas wrócić, co nas bardzo cieszy.

Czytaj więcej: Zagraniczni goście w zerówce

„Święto Ziemi” w oddziale zerowym

Opublikowano: środa, 25, kwiecień 2018

Czytaj więcej: „Święto Ziemi” w oddziale zerowym   Nasza planeta bardzo długo musiała czekać na własny dzień! Mimo że to święto jest starsze od wielu z nas, zapoczątkowano je dopiero w drugiej połowie XX wieku. Dzień Ziemi (Earth Day) obchodzony jest obecnie aż w 192 krajach świata. Jego inicjatorem był John McConell, który swoją propozycję przedstawił w 1969 roku na jednej z konferencji UNESCO. Dzień Ziemi obchodzimy 21 kwietnia. To szczególny moment w ciągu roku-dzień trwa tyle samo co noc na całej naszej planecie. Na półkuli północnej nazywa się to równonocą wiosenną, a na południowej jesienną.

Czytaj więcej: „Święto Ziemi” w oddziale zerowym

Jak karnawał to karnawał!

Opublikowano: wtorek, 30, styczeń 2018

Czytaj więcej: Jak karnawał to karnawał!Kolejna Zabawa Karnawałowa za nami! Jak co roku, najmłodsi uczestnicy imprezy (klasy 0, I i młodsi), zaprezentowali się w wyśmienitych strojach. Nie zabrakło w tym dniu między innymi: Policjanta, Żołnierza, Strażaka, Pirata, Drakuli, „Spider-Mana”, Biedronki, Smerfetki, Myszki Miki, Kotka oraz Księżniczek różnego rodzaju (Roszpunki, Anny, Elzy, Belli).

Czytaj więcej: Jak karnawał to karnawał!

Wizyta Świętego Mikołaja - „patrona daru człowieka dla człowieka”

Opublikowano: piątek, 08, grudzień 2017

Czytaj więcej: Wizyta Świętego Mikołaja - „patrona daru człowieka dla człowieka”6 grudnia - dzień magiczny, pełen niespodzianek, nie tylko dla dzieci. W tym dniu czekamy na „tę tajemniczą osobę” z wielką niecierpliwością. W naszej szkole także mieliśmy przyjemność gościć ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - postać uwielbianą przez wszystkie dzieci na świecie.

Czytaj więcej: Wizyta Świętego Mikołaja - „patrona daru człowieka dla człowieka”

Dzień Pluszowego Misia

Opublikowano: wtorek, 28, listopad 2017

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

 

Miękki, puchaty i z łatką - 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci, powiernik największych sekretów i tajemnic oraz niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Opublikowano: wtorek, 28, listopad 2017

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek23 listopada przedszkolaki zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej w Brzozowej, na nietypowe zajęcia dotyczące bajek, pt. „W Krainie Bajek – spotkanie z Księżniczką”. Zajęcia zostały zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Projekt czytelniczy „Uczniowie przedszkolakom” - cz.5

Opublikowano: czwartek, 21, wrzesień 2017

Czytaj więcej: Projekt czytelniczy „Uczniowie przedszkolakom” - cz.5W poniedziałek 12 czerwca 2017 roku w oddziale zerowym, po raz ostatni w tym roku szkolnym mieliśmy przyjemność gościć uczennicę klasy V, Weronikę Barnaś, która zaprezentowała dzieciom książeczkę pt. „Martynka i święto mamy”. Książeczka opowiadała o prezencie na Dzień Mamy, który dziewczynka wymyśliła z tej okazji dla swojej mamusi. Opowiadanie poruszało bardzo ważny temat dla każdego dziecka – Święto Mamy, które wprawdzie obchodzimy w maju, ale dzień wcześniej w naszej szkole odbył się coroczny Piknik Rodzinny i dlatego tym bardziej miło było jeszcze raz powspominać wspólnie spędzony czas z rodzicami na miłej zabawie.

Czytaj więcej: Projekt czytelniczy „Uczniowie przedszkolakom” - cz.5

Projekt czytelniczy „Uczniowie przedszkolakom” - cz.4

Opublikowano: czwartek, 27, kwiecień 2017

Czytaj więcej: Projekt czytelniczy „Uczniowie przedszkolakom” - cz.427 kwietnia 2017 roku przedszkolaki wysłuchały kolejnej książeczki z serii Martynka, tym razem pod tytułem „Martynka u cioci Lusi”. Książeczkę zaprezentowała uczennica klasy VI, Weronika Cieśla. W utworze tym dzieci poznały ciocię dziewczynki – Lusię, która posiada gromadkę zwierząt, m.in. psa, papugę, gołębie i kaczki. Martynka przedstawia nam tę wesołą menażerię, a poza tym wybiera się na górską wycieczkę, po której przygotowuje zielnik, czyli specjalny zeszyt do wklejania oraz opisywania zasuszonych roślin.

Czytaj więcej: Projekt czytelniczy „Uczniowie przedszkolakom” - cz.4

Projekt czytelniczy „Uczniowie przedszkolakom” - cz.3

Opublikowano: piątek, 27, styczeń 2017

Czytaj więcej: Projekt czytelniczy „Uczniowie przedszkolakom” - cz.3W ostatni dzień przed feriami zimowymi 27.01.2017 roku, w ramach akcji czytelniczej pod hasłem „Uczniowie przedszkolakom” oddział zerowy odwiedził kolejny gość, uczeń klasy VI - Stanisław Gotfryd, który zaprezentował dzieciom książeczkę pt. „Martynka i wieczór wigilijny”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały kolejnego opowiadania, w którym to poruszony był temat magicznego okresu Świąt Bożego Narodzenia, a w tym czas wymarzonych prezentów, wspomnień, wzruszeń, a także szalonych zabaw na śniegu.

Czytaj więcej: Projekt czytelniczy „Uczniowie przedszkolakom” - cz.3