Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Po obejrzeniu wystawy...

Opublikowano: sobota, 24, listopad 2018

Czytaj więcej: Po obejrzeniu wystawy..."Życie mieszkańców Galicji w okresie międzywojennym 1918 - 1939" to tytuł wystawy, którą obejrzeli uczniowie klas IV - VIII w dniu 23 listopada 2018 r. pod opieką swoich wychowawczyń. Było to możliwe dzięki zaproszeniu twórców wystawy - nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku.

Czytaj więcej: Po obejrzeniu wystawy...

Jubileusz Stulecia Odzyskania Niepodległości

Opublikowano: piątek, 16, listopad 2018

Rok 2018 to przede wszystkim rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji klasa I otrzymała od pana Stanisława SoCzytaj więcej: Jubileusz Stulecia Odzyskania Niepodległościchy, znanego i cenionego rzeźbiarza pochodzącego z Faściszowej, niecodzienny prezent – drewnianego orła. Pan Stanisław rzeźbę wykonał wraz z wnukiem, Oskarem Sochą, uczniem klasy I. Chcielibyśmy bardzo podziękować za cenną pamiątkę.

Czytaj więcej: Jubileusz Stulecia Odzyskania Niepodległości

„Nie zginęła! Zmartwychwstała!” W Brzozowej świętowano niepodległość

Opublikowano: wtorek, 13, listopad 2018

Czytaj więcej: „Nie zginęła! Zmartwychwstała!” W Brzozowej świętowano niepodległośćNarodowe Święto Niepodległości, które w tym roku hucznie obchodzili wszyscy Polacy, miało szczególny wydźwięk również w Szkole Podstawowej w Brzozowej. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia Szkoła Podstawowa w Brzozowej organizowała szereg działań upamiętniających 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Finałem jubileuszu była zorganizowana 8 listopada br. uroczysta akademia upamiętniająca wyzwolenie Polski spod jarzma zaborców.

Czytaj więcej: „Nie zginęła! Zmartwychwstała!” W Brzozowej świętowano niepodległość

Patriotycznie w Ciężkowicach

Opublikowano: sobota, 10, listopad 2018

Czytaj więcej: Patriotycznie w CiężkowicachW dniu 9 listopada 2018 r. delegacja uczniów brzozowskiej szkoły pod opieką pań Z. Buratowskiej i K. Gotfryd wzięła udział we wspaniałej patriotycznej uroczystości zorganizowanej z okazji stulecia niepodległości przez ZSOiZ w Ciężkowicach. Widowisko rozpoczęło się na płycie ciężkowickiego Rynku występem grupy rekonstrukcyjnej, która przybliżyła widzom scenę odbicia więźniów z niemieckiego posterunku SS, następnie młodzież w epokowych strojach zatańczyła poloneza w rytm utworu Ogińskiego.

Czytaj więcej: Patriotycznie w Ciężkowicach

Wśród laureatów Gminnego Konkursu Literackiego na rozprawkę

Opublikowano: piątek, 09, listopad 2018

Czytaj więcej: Wśród laureatów Gminnego Konkursu Literackiego na rozprawkęRozważaniami na temat patriotyzmu zajmowali się uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz trzecich gimnazjum piszący rozprawki na Gminny Konkurs Literacki na najciekawsze wypracowanie o rozumieniu patriotyzmu dawniej i współcześnie.

Czytaj więcej: Wśród laureatów Gminnego Konkursu Literackiego na rozprawkę

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Opublikowano: środa, 07, listopad 2018

Czytaj więcej: Dyktando  Niepodległościowe „Po polsku o historii”Jednym z elementów obchodów stulecia niepodległości w naszej szkole było Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”, do którego przystąpili uczniowie klas IV – VI. Tekst, nawiązujący do wydarzeń sprzed stu lat, naszpikowany był trudnościami ortograficznymi. Uczestnicy, piszący w dwóch kategoriach wiekowych, dobrze poradzili sobie z zawiłościami naszego ojczystego języka.

Czytaj więcej: Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Łowczówek

Opublikowano: wtorek, 06, listopad 2018

Czytaj więcej: ŁowczówekW niedzielę, czwartego listopada, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brzozowej, wraz z opiekunem, Bolesławem Buratowskim, udała się na wycieczkę rowerową do Łowczówka. Celem wyprawy był Cmentarz Legionistów, na którym odbywały się uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody uświetnił swoim przyjazdem Prezydent RP Andrzej Duda.

Czytaj więcej: Łowczówek

Widowisko Dumy i Radości - uczniowski pochód w Krakowie

Opublikowano: piątek, 02, listopad 2018

Czytaj więcej: Widowisko Dumy i Radości - uczniowski pochód w KrakowieW dniu 19 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką dyrektora szkoły Bolesława Buratowskiego i p. Karoliny Gzyl wzięli udział w Widowisku Dumy i Radości w Krakowie. Program uroczystości obejmował Mszę Świętą na Wawelu  koncelebrowaną pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, a następnie przemarsz ulicami Krakowa do parku im. dr Henryka Jordana.

Czytaj więcej: Widowisko Dumy i Radości - uczniowski pochód w Krakowie

II miejsce w konkursie "Stu na sto" - uczniowskie biografie

Opublikowano: niedziela, 28, październik 2018

Czytaj więcej: II miejsce w konkursie W czerwcu 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Stu na sto” organizowanego przez  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ODN w Tarnowie, Zakład Rozwoju Społecznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Instytut Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Zespół Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie oraz Gminę Miasta Tarnowa i Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Konkurs przebiegał w trzech płaszczyznach:

Czytaj więcej: II miejsce w konkursie "Stu na sto" - uczniowskie biografie

Jamna - lekcja pamięci i chwały!

Opublikowano: poniedziałek, 01, październik 2018

23 września br.  odbyła się doroczna uroczystość na Jamnej, upamiętniająca wydarzenia wojenne, tj. Akcję „Burza” i pacyfikację wsi w roku 1944. W tej religijno – patriotycznej uroczystości brała udział delegacja uczniów Szkoły Podstawowej w Brzozowej. Czytaj więcej...

Śladami Ignacego Jana Paderewskiego

Opublikowano: wtorek, 25, wrzesień 2018

Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Wojciech Korfanty - to oni, mimo wszelkich różnic ideowych, stawiali sobie za cel pierwszoplanowy Polskę niepodległą. Sylwetkę jednego z nich - I. J. Paderewskiego, wielkiego pianisty i patrioty, poznali uczniowie klas VI - VIII podczas wycieczki do Kąśnej Dolnej i Ciężkowic. Czytaj więcej...