Podróż w czasie - wycieczka do Zamku w Nowym Wiśniczu
W dniu 3 czerwca 2026 roku klasy 1, 2 i 3 uczestniczyły w wyjątkowej lekcji historycznej, która odbyła się na wiśnickim zamku, jednym z najpiękniejszych przykładów architektury obronno- rezydencjonalnej w Polsce. Zwiedzanie rozpoczęliśmy w towarzystwie przewodnika, Uczniowie przeszli nową trasę o nazwie „SKRZYDLATA MISJA… ZOSTAŃ STRAŻNIKIEM SEKRETU STANISŁAWA LUBOMIRSKIEGO”. Była to niezwykła przygoda łącząca zwiedzanie z edukacją i zabawą. To nie było zwykłe zwiedzanie z przewodnikiem, lecz angażująca lekcja muzealna, podczas której dzieci poprzez rozwiązywanie zagadek oraz wykorzystanie specjalnych atrybutów poznały historię zamku oraz jego architekturę. W trakcie tej wyjątkowej misji uczestnicy spotykali skrzydlatych strażników, którzy pomogli im odkryć ważne wartości, takie jak odwaga, współpraca, empatia i wiara we własne możliwości. Ta unikalna trasa pokazuje przede wszystkim, jak ważne jest dobro, uważność czy wzajemne zrozumienie.
Czytaj więcej: Podróż w czasie - wycieczka do Zamku w Nowym Wiśniczu
Święto Patrona Szkoły i Rodziny
28 maja 2026 roku to wyjątkowy dzień dla naszej szkoły. Datę rocznicy śmierci Patrona naszej placówki – ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przyjęliśmy jako patronalne święto, w tym roku połączone z Dniem Rodziny.
XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „CZYTANIE – MĄDROŚĆ – SIŁA” 26 maja – 1 czerwca 2026
W dniu 29 maja klasa pierwsza wraz z wychowawczynią wybrała się po raz kolejny w tym roku szkolnym do biblioteki publicznej. Tym razem otrzymaliśmy zaproszenie w ramach wielkiej akcji promującej codzienne czytanie dzieciom oraz rozwijania ich wyobraźni i zainteresowań czytelniczych.
Założenie przyszkolnego ogródka
Uczniowie klasy IV podczas lekcji przyrody pod okiem p. J. Armatys założyli mały ogródek warzywny. Dzieci samodzielnie przygotowały grządki oraz posadziły i posiały wybrane warzywa. Była to doskonała okazja do nauki poprzez działanie, obserwację przyrody oraz rozwijanie odpowiedzialności za rośliny. Teraz uczniowie będą regularnie pielęgnować swój ogródek i obserwować wzrost roślin. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze plony! (J.A.)
Klasy VI i VII na wycieczce do Tarnowa
W dniu 15 maja uczniowie klasy VI i VII wraz z opiekunami (P. J. Armatys i p. M. Główczykiem) uczestniczyli w niezwykle ciekawej i pełnej emocji wycieczce do Pasażu Odkryć oraz na paintball laserowy. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń, a także był okazją do nauki poprzez zabawę i aktywnego spędzenia czasu.
Warsztaty mydlarskie w naszej szkole w ramach cyklu "Moja pasja, mój zawód "
Czytaj więcej: Warsztaty mydlarskie w naszej szkole w ramach cyklu "Moja pasja, mój zawód "
„Takiego Maja ślicznego Maja nie było jeszcze…”
Czytaj więcej: „Takiego Maja ślicznego Maja nie było jeszcze…”
Sukces naszej uczennicy w Powiatowym Turnieju Rummikub!
Z wielka radością informujemy, że nasza uczennica Karolina Burnat odniosła znaczący sukces, zajmując I miejsce w powiatowym turnieju gry Rummikub w Chojniku. W rywalizacji z uczniami z różnych szkół wykazała się doskonałą koncentracją, logicznym myśleniem oraz umiejętnością podejmowania trafnych decyzji.
Czytaj więcej: Sukces naszej uczennicy w Powiatowym Turnieju Rummikub!
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
W dniu 23 kwietnia klasa 1 wybrała się do biblioteki publicznej z okazji Światowego Dnia Książki oraz Praw Autorskich. Dzień ten obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.
Sprzątamy dla Małopolski
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że los środowiska naturalnego nie jest im obojętny. W ramach XI edycji ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski” dzieci z klas I–VIII aktywnie włączyły się w porządkowanie najbliższej okolicy. Uczniowie z dużym zaangażowaniem zbierali odpady, dbając o czystość terenów wokół szkoły i miejscowości.
Spotkanie z podróżnikiem – fascynująca podróż do Meksyku
W dniu 9 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z podróżnikiem grupy @trzask.pl, który zabrał uczniów w barwną i pełną wrażeń podróż do Meksyku. Była to wyjątkowa okazja, aby poznać kulturę, zwyczaje oraz najciekawsze atrakcje turystyczne tego odległego kraju bez wychodzenia z sali lekcyjnej. Podczas spotkania zaprezentowana została multimedialna relacja z podróży.
Czytaj więcej: Spotkanie z podróżnikiem – fascynująca podróż do Meksyku

