Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

„Opowiedz... jak to było”, czyli lekcja historii w wykonaniu uczniów

Opublikowano: sobota, 16, luty 2019

Czytaj więcej: „Opowiedz... jak to było”, czyli lekcja historii w wykonaniu uczniówŻyjemy w świecie, w którym wszystko bardzo szybko się zmienia, a to, co kiedyś było nowinką techniczną, dzisiaj odchodzi do lamusa. Na naszych oczach następują zmiany, które możemy i powinniśmy uchwycić, aby idąc w przyszłość, nie zapominać o przeszłości.

Czytaj więcej: „Opowiedz... jak to było”, czyli lekcja historii w wykonaniu uczniów

Finał projektu "Historia zatrzymana w kadrze"

Opublikowano: poniedziałek, 10, czerwiec 2019

Czytaj więcej: Finał projektu Dnia dziesiątego czerwca br. całą grupą projektową w składzie: Wiktoria, Weronika, Amelia, Stanisław, Adrian, Weronika, Mateusz, Michał, Kacper i Gabrysia razem z opiekunką p. Krystyną Gotfryd pojechaliśmy do Tuchowa na podsumowanie projektu ,, Historia zatrzymana w kadrze...'', w którym pracowaliśmy przez dziesięć miesięcy. 

Czytaj więcej: Finał projektu "Historia zatrzymana w kadrze"

O projekcie - cele i zadania

Opublikowano: środa, 03, październik 2018

Czytaj więcej: O projekcie - cele i zadaniaHistoria zatrzymana w kadrze… to projekt Fundacji Wspierania Edukacji i Kultury "Synergia" adresowany do 16 szkół podstawowych z kilku gmin powiatu tarnowskiego dofinansowany ze środków FIO, a jego realizacja odbywać się będzie w roku szkolnym 2018/19. Szkolnym koordynatorem projektu jest nauczycielka języka polskiego p. Krystyna Gotfryd. 

Czytaj więcej: O projekcie - cele i zadania

Prelekcja historyczna

Opublikowano: niedziela, 18, listopad 2018

Czytaj więcej: Prelekcja historyczna„Pierwsze Niepodległe” - to tytuł prelekcji historycznej, z którą gościł w naszej szkole pan Zbigniew Mirosławski, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego i Kapituły Obchodów Stulecia Niepodległości w Tarnowie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Historia zatrzymana w kadrze” realizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia”.

Czytaj więcej: Prelekcja historyczna

Warsztaty fotograficzne

Opublikowano: niedziela, 18, listopad 2018

Czytaj więcej: Warsztaty fotograficzneSobotnie przedpołudnie, 17 listopada, 10-osobowa grupa uczestników projektu „Historia zatrzymana w kadrze” spędziła na warsztatach komputerowo-fotograficznych, na których uczyli się podstaw fotografii, skanowania i obróbki cyfrowej zdjęć oraz przygotowywali się do prowadzenia bloga. Pod okiem trenera, pana Grzegorza Skrzyniarza, uczniowie robili zdjęcia w plenerze i w pomieszczeniu. Zajęciom, w efekcie których uczniowie stworzyli pokaźną galerię fotografii, towarzyszyła miła atmosfera. (KG)

Zapraszamy do galerii zdjęć: zobacz....

Wycieczka historyczna w ramach projektu

Opublikowano: sobota, 06, październik 2018

Czytaj więcej: Wycieczka historyczna w ramach projektuW dniu 4 października 2018 r. dziesięcioro uczniów z klas V – VIII, będących uczestnikami projektu „Historia zatrzymana w kadrze”, pod opieką p. K. Gotfryd uczestniczyło w ciekawej wycieczce. Odbyli ją w towarzystwie kolegów ze szkół w Faściszowej, Siemiechowa i Stróż i ich opiekunów. Najpierw zwiedzili zamek w Dębnie, który pochodzi z XV wieku i uznawany jest za jeden z najstarszych i najcenniejszych tego typu obiektów w Małopolsce.

Czytaj więcej: Wycieczka historyczna w ramach projektu

Wystawa starych przedmiotów

Opublikowano: wtorek, 30, kwiecień 2019

Czytaj więcej: Wystawa starych przedmiotówW kwietniu 2019 r. uczestnicy projektu "Historia zatrzymana w kadrze..." zbierali stare przedmioty codziennego użytku, które znaleźli na strychach domów swoich rodziców, dziadków, znajomych. Następnie szukali informacji na ich temat w internecie, korzystali też z opowiadań właścicieli.

Czytaj więcej: Wystawa starych przedmiotów