Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Śladami Ignacego Jana Paderewskiego

Opublikowano: wtorek, 25, wrzesień 2018

0022 2018Uczniowie klas VI – VIII pod opieką pań Z. Buratowskiej i K. Gotfryd oraz ks. S. Piecha w ramach działań związanych z uczczeniem stulecia Niepodległej w dniu 25 września 2018 r. odwiedzili miejsca związane z wielkim Polakiem – pianistą i patriotą.

Na trasie wycieczki znalazły się Dworek w Kąśnej Dolnej, ZSOiZ im. I. J. Paderewskiego oraz pomnik – ławeczka Mistrza na ciężkowickim Rynku. Będąc w Ciężkowicach, nie sposób było ominąć Muzeum Przyrodnicze im. K. i W. Tomków. Wizyta tam trwała prawie dwie godziny i dostarczyła uczniom nowej porcji wiedzy dotyczącej przyrody i geografii naszego regionu.

Na pytanie skierowane do uczniów po wycieczce „Co pozostanie Wam w pamięci po dniu dzisiejszym?” pierwsza odpowiedź brzmiała: „Szkoła w Ciężkowicach i mural na niej”. Dlaczego szkoła? Bo zostaliśmy w niej bardzo gościnnie przyjęci i powitani przez Pana Dyrektora, który przybliżył nam historię szkoły, powstania muralu, oprowadził po klasopracowniach i poczęstował gorącą herbatą, a ta w ten chłodny dzień smakowała wyjątkowo!

Wycieczka, mimo że krótka, była bardzo intensywna i pouczająca. W pamięci uczniów pozostanie sylwetka wielkiego Muzyka, który bardzo kochał Ojczyznę i zabiegał o jej szczęście i wolność. Zobacz zdjęcia...

Odsłony: 550