Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Opublikowano: poniedziałek, 11, czerwiec 2018

IMG 0031W dniu 7 czerwca 2018 roku przedszkolaki odwiedziły po raz drugi w tym roku szkolnym Bibliotekę Publiczną w Brzozowej w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (2-10 czerwca 2018) pod hasłem "Czytanie łączy". 

Dzieci wysłuchały treść książeczki Agnieszki Zimnowodzkiej pt. "Dąsacze" - historia z serii Humorki. Utwór opowiada o zachowaniu oraz wyglądzie naburmuszonych Dąsaczy, mieszkańców miasteczka Humorki, których dom znajduje się przy ulicy Utartego Nosa 12. Poza tym można w nim poznać receptę na pokonanie „dąsawki”. Do książek z tej serii dołączona jest także makieta planu miasta, w którym mieszkają bohaterowie, więc stanowi to dodatkową atrakcję dla dzieci. Książeczka okazała się jak najbardziej adekwatna dla przedszkolaków, gdyż zmienne humorki u dzieci w tym wieku pojawiają się dość często. Warto zatem skorzystać z recepty i zamiast złością reagować śmiechem, nawet gdy mamy „gorszy dzień”, a przede wszystkim zarażać nim innych dookoła, a w szczególności smutasów.

Dziękujemy jeszcze raz pani bibliotekarce za zaproszenie. Mam nadzieję, że dzieci odwiedzą jeszcze bibliotekę oraz nie zapomną o niej, nawet w czasie wakacyjnym, wolnym od nauki. (DG) 

 W bibliotece  W bibliotece  W bibliotece
 W bibliotece  W bibliotece  W bibliotece
 W bibliotece  W bibliotece  W bibliotece
 W bibliotece  W bibliotece  W bibliotece

Odsłony: 360