Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Wizyta Świętego Mikołaja - „patrona daru człowieka dla człowieka”

Opublikowano: piątek, 08, grudzień 2017

9 20171206 1207296 grudnia - dzień magiczny, pełen niespodzianek, nie tylko dla dzieci. W tym dniu czekamy na „tę tajemniczą osobę” z wielką niecierpliwością. W naszej szkole także mieliśmy przyjemność gościć ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - postać uwielbianą przez wszystkie dzieci na świecie.

W tym roku przywitaliśmy go wraz z pomocnikiem. Zanim jednak przedszkolaki uroczyście powitały niecodziennych gości, wysłuchały i rozmawiały na temat opowiadania B. Andrzejczuk pt. „Historia prawdziwego Świętego Mikołaja”, które przybliża osobę biskupa Mikołaja oraz w przystępny i jasny sposób przedstawia jego wielkie dokonania oraz cuda. A co najważniejsze, wyjaśnia, skąd wzięła się tradycja obdarowywania prezentami. Książka pozwala również zrozumieć, że najcenniejszy i dający największą radość jest podarunek dany prosto z serca. Takich właśnie wspaniałych prezentów życzymy wszystkim, i to nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok!

Dziękujemy jeszcze raz tym, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień przebiegł w miłej oraz radosnej atmosferze, szczególnie zaś dla najmłodszych. (DG) 

 Mikołaj w zerówce  Mikołaj w zerówce  Mikołaj w zerówce
 Mikołaj w zerówce  Mikołaj w zerówce  Mikołaj w zerówce
 Mikołaj w zerówce  Mikołaj w zerówce  Mikołaj w zerówce

 

Odsłony: 504