Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Photon – najlepsza zabawka edukacyjna dla dzieci

Opublikowano: sobota, 26, maj 2018

2 20180522 091922W dniach  21-25 maja, uczniowie przedszkola i klas 0 -1 uczestniczyli w zajęciach z robotyki w ramach projektu „Koduj i graj” realizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia”.  Photon w bardzo prosty sposób uczy dzieci programowania oraz logicznego myślenia.

Aplikacja, którą można zainstalować na tablecie lub smartfonie to rodzaj podręcznika połączonego z ciekawą opowieścią, podanego w przystępnej formie gry. Historia opowiada o robocie, który wskutek zderzenia z asteroidą niespodziewanie trafił na Ziemię i chce wrócić na rodzinną planetę. Niestety, bliskie spotkanie z naszą planetą spowodowało, że Photon stracił wszystkie swoje funkcje, stał się bezużyteczny. Zadaniem dziecka jest wykonywanie kolejnych zadań, które mają na celu uczenie robota korzystania z kolejnych funkcji. W ten sposób Photon stopniowo uczy się używania swoich dziesięciu czujników. Photon potrafi wykrywać przeszkody, wyczuwać dotyk, reagować na dźwięk oraz podać kolor podłoża po którym jeździ, potrafi również się przemieszczać. Robotem można sterować za pomocą urządzenia mobilnego, smartfonu lub tabletu. Tego samego, na którym zainstalowana jest aplikacja.

Dzieci pod okiem p. Karoliny Gzyl z łatwością uczyły się obsługi robota odpowiednio go programując. Radości i zachwytom nie było końca, kiedy Photon odpowiednio zaprogramowany pokonywał wyznaczoną trasę. 

 Zabawa z Photonem  Zabawa z Photonem  Zabawa z Photonem
 Zabawa z Photonem  Zabawa z Photonem  Zabawa z Photonem

Odsłony: 405