Spotkanie z rzeźbiarzem

Opublikowano: poniedziałek, 11, luty 2019

13 20190211 101009Kolejnym gościem, który odwiedził naszą szkołę w ramach akcji „Moja pasja, mój zawód”, był pan Stanisław Socha – szeroko znany i ceniony artysta ludowy o sporym dorobku, pochodzący z Faściszowej. Pan Stanisław pierwsze przejawy talentu rozpoznał u siebie jeszcze w szkole podstawowej i od tamtej pory „dłubanie w drzewie” stało się jego życiową pasją.

Pierwsza rzeźba artysty powstała w 1974 roku, był nią dziadek siedzący na pniu. Natomiast ulubioną rzeźbą, jest figurka Chrystusa Frasobliwego. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli uczniowie z klas I-III mogliśmy podziwiać liczne prace wykonane przez twórcę, jego syna oraz wnuka, a także wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich, które sprawiły dzieciom chyba najwięcej radości. Podczas warsztatów dzieci mogły bowiem poczuć się jak prawdziwi artyści oraz przekonać i dowiedzieć się, na czym dokładnie polega praca rzeźbienia w drewnie. Niektórym uczniom tak bardzo spodobały się te zajęcia, że postanowili zapisać się na indywidualne zajęcia warsztatowe. Pan Stanisław zaprosił nas także na podobne zajęcia do jego pracowni, za co bardzo dziękujemy i obiecujemy, że na wiosnę wybierzemy się z rewizytą.

Jeszcze raz dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie ciekawych oraz wartościowych zajęć, które być może w przyszłości zaowocują licznymi talentami artystycznymi. (DG)

 Relacja fotograficzna - zobacz...

Odsłony: 472