Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Wycieczka do Centrum Nauki i Zabawy w Krakowie

Opublikowano: poniedziałek, 03, grudzień 2018

20181130 12223430 listopada najmłodsi uczniowie z naszej szkoły wybrali się do Krakowa, do Fabryki św. Mikołaja, czyli do Centrum Nauki i Zabawy Klockoland, na projekt edukacyjny poświęcony tematyce mikołajkowej. 

Przedszkolaki i klasa I podczas warsztatów mogli przenieść się do magicznej krainy św. Mikołaja i zobaczyć, jak elfy tworzą zabawki dla dzieci z całego świata. Dzieci miały także możliwość napisania listu do Mikołaja, zbudowania choinki i prezentów z klocków oraz własnych ozdób choinkowych, którymi przystroiły 3 metrową choinkę z klocków Lego. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, wykonane przez nich zabawki były naprawdę imponujące. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało udekorowaną przez robota bombkę, a także wydrukowany przez niego dyplom „Grzecznego Dziecka”.

Następnie dzieci mogły indywidualnie sterować licznymi robotami i pojazdami wykonanymi z klocków LEGO za pomocą pilotów, tabletów oraz przycisków. Podczas tej inspirującej zabawy można było udać się na wyprawę w świat Gwiezdnych Wojen, zwiedzić miasto LEGO City, a nawet zostać maszynistą pociągu na Dzikim Zachodzie. Każde dziecko mogło znaleźć tutaj coś ciekawego dla siebie, w zależności od swoich zainteresowań i upodobań.

Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND to miejsce, które zostało wymyślone oraz założone przez młodych pasjonatów nauki, którzy przez 1,5 roku budowali eksponaty z klocków LEGO. Wieloletnie doświadczenie w tworzeniu konstrukcji z klocków LEGO sprawiło, że powstał ten niesamowity projekt. To doskonałe miejsce wspierające wielokierunkową aktywność dzieci.

Po pełnych wrażeń zajęciach z robotami i klockami Lego, udaliśmy się na zasłużony wypoczynek i posiłek w McDonald’s. Po drodze jednak zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Adama Mickiewicza oraz odwiedziliśmy Sukiennice. Z racji tego, że jest to okres świąteczny, mogliśmy podziwiać Kraków pięknie przystrojony akcentami Świąt Bożego Narodzenia w postaci aniołków, choinek, bombek itp. Na krakowskim Rynku Głównym nie zabrakło także bryczki, krakowianki, a pod murami Wawelu nawet rycerza w zbroi. Przede wszystkim jednak mieliśmy okazję spotkać św. Mikołaja, który obiecał zjawić się w Brzozowej 6 grudnia. Mamy nadzieję, że dotrzyma słowa.

Po dniu pełnym wrażeń, wróciliśmy zmęczeni, ale jakże szczęśliwi do domu. Mam nadzieję, że na wiosnę uda nam się wybrać ponownie do tego magicznego miasta i zobaczyć jego inne ciekawe atrakcje. (DG)

Zapraszamy do galerii zdjęć - zobacz...

 

Odsłony: 483