Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Wycieczka do Tarnowa

Opublikowano: środa, 13, marzec 2019

20190311 112627Dnia 11 marca 2019 roku klasy 0-III wraz z wychowawczyniami wybrały się do Tarnowa na wycieczkę, której pierwszym etapem było obejrzenie przedstawienia teatralnego pt. „Domek z piernika” w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej „Joanna” z Kielc. „Domek z piernika” to historia inspirowana opowieścią o Jasiu i Małgosi.

Jednak spektakl nie odnosił się tylko do fabuły znanej bajki. Na jej kanwie powstał nowy pomysł, aby Jasia – jedynaka i urwisa, który przysparzał kłopotów swoim rodzicom nauczyć właściwego postępowania. Po wielu niesamowitych przygodach, które go spotkały, już wie, jak należy się zdrowo odżywiać oraz jak dbać o las i środowisko naturalne. „Domek z piernika” to spektakl edukacyjno-ekologiczny, który przypomniał dzieciom o konieczności ochrony przyrody oraz o zasadach zdrowego odżywiania. Bajka wprowadziła wszystkich w zaczarowany świat teatru, poprzez piękne dekoracje, a przede wszystkim wspaniałą grę aktorską. Dzieci żywo reagowały na to, co działo się na scenie. Podczas przedstawienia zaprezentowano grę aktorską połączoną z teatrem kukiełkowym. Nie zabrakło tańca, śpiewu, ale także przede wszystkim sprytnie przemycanej nauki. Dzieci obejrzały spektakl z dużym zainteresowaniem.

        Później w Parku Wodnym uczestnicy wycieczki mogli oddać się szaleństwom wodnym. Dzieci czuły się jak przysłowiowe „ryby w wodzie”, pomimo iż niektóre z nich były na basenie po raz pierwszy. Po wesołej i bezpiecznej pod okiem opiekunów i ratowników zabawie w wodzie, uczniowie posilili się w tutejszym barze.

       Do Brzozowej wycieczkowicze wrócili trochę zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni i pełni wrażeń!  (DG, RJ)

Zobacz zdjęcia...

Odsłony: 440