Ewa Cieśla – finalistką Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem”

Opublikowano: czwartek, 07, marzec 2019

EwaChoć powszechnie uważa się, że poziom czytelnictwa w naszym kraju wciąż spada, to nasi uczniowie są tego zaprzeczeniem. Tylko w tym roku szkolnym wzięli udział w kilku konkursach czytelniczych, w których szczegółowa znajomość treści lektur konkursowych oraz wiedzy historycznej związanej z danym tematem musiała być wysoka, żeby dostać się do kolejnych etapów.

Jesteśmy już po finale jednego z konkursów - „Czytam, znam, rozumiem” organizowanego przez III LO w Tarnowie, PWSZ w Tarnowie, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie.  Szkołę w Brzozowej w II etapie reprezentowali uczniowie klasy ósmej – Ewa Cieśla, Wiktoria Ozga i Stanisław Gotfryd. Do etapu ustnego, czyli finału, który odbył się w dniu 6 marca 2019 roku, zakwalifikowała się Ewa Cieśla,. Ósmoklasistka znalazła się w gronie trzydziestu siedmiu wyróżnionych uczniów klas VII-VII szkół podstawowych i III gimnazjum (spośród 400 startujących), uzyskując tym samym tytuł finalisty. Gratulujemy Ewie i jej opiekunce, p. Krystynie Gotfryd.

Kolejne konkursy, czyli Wielka Liga Czytelników oraz Międzypowiatowy Konkurs Czytelniczy w ramach projektu „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości” – w trakcie realizacji. O wynikach będziemy informować po ich zakończeniu. Ewa dyplom

Odsłony: 84