Wojewódzki etap Wielkiej Ligi Czytelników 2019

Opublikowano: czwartek, 04, kwiecień 2019

DSC 2039Drużyna naszej szkoły w składzie: Justyna Cieśla z klasy IV oraz Laura Ozga i Aleksandra Osysko z klasy II  reprezentowała powiat tarnowski w finale wojewódzkim IV Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników” w kategorii klas I-IV. Wcześniej uczennice uczestniczyły w eliminacjach powiatowych, w których wywalczyły tytuł Mistrza Powiatu, zajmując I miejsce.

 

W etapie powiatowym  również naszą szkołę reprezentowali, ale w kategorii klas V- VIII, uczniowie z klasy VI: Szymon Nieć, Mateusz Kieroński, Michał Rzepka.

Zadania w ramach Wielkiej Ligi Czytelników – konkursu czytelniczego, mającego na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych, będącego również bardzo dobrym i efektywnym pomysłem na wspólne rodzinne czytanie - nasi uczniowie realizowali od listopada 2018 roku. Do etapu szkolnego przystąpiło 9 uczniów w dwóch kategoriach kl. I-VI i V-VIII. Musieli oni przeczytać co najmniej siedem książek, aby przystąpić do testu kwalifikacyjnego do kolejnego etapu.

Konkurs ma kilkuletnią tradycję i z roku na rok skupia coraz większą aktywnie czytającą społeczność - uczniów, nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców. Według szacunków organizatorów w tegorocznej edycji zostało dotychczas przeczytanych ze zrozumieniem 68469 książek. Dzieci czytając książki, rozwijają swoje zainteresowania, poszerzają horyzonty, zdobywają wiedzę i umiejętności.

Szkolni koordynatorzy Wielkiej Ligi Czytelników: Renata Język – klasy I- IV oraz Krystyna Gotfryd- klasy V- VIII dziękują wszystkim rodzicom, którzy podjęli się trudu rozwijania pasji czytania książek u swoich dzieci, angażując się w realizację projektu „Wielkiej Ligi Czytelników”. wlc

Odsłony: 162