Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Uroczyste pożegnanie Absolwentów Szkoły

Opublikowano: sobota, 15, czerwiec 2019

187 DSC 2857,,Marzymy, aby cofnąć czas. Nie po to, aby coś zmienić, ale przeżyć jeszcze raz...'' - takie oto hasło widniało na dekoracji z okazji zakończenia ósmej klasy w dniu 13 czerwca 2019 roku. Jedenaścioro absolwentów pożegnało się ze szkołą, nauczycielami, kolegami, koleżankami, pracownikami administracji i obsługi. Podziękowaliśmy wszystkim za wspólnie spędzone lata.

 

Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 przemówieniem Pana Dyrektora. Następnie włączona została prezentacja o nas – ósmoklasistach. Po tym wprowadzeniu rozpoczęliśmy część artystyczną, najpierw na poważnie – żegnając wszystkich, dziękując i przepraszając, a potem na wesoło. Pierwszą scenką była rozprawa sądowa, na której sądzony był nasz kolega ( ksywka ,,Pan Oluś”). Śmiechom nie było końca. W rezultacie dramat kolegi okazał się tylko strasznym snem. Kolejnym punktem części artystycznej był kabaret w wykonaniu naszych wspaniałych aktorów: Kacpra Ł., Adriana Ż. i Kamila L. Nauczyciele, rodzice i uczniowie pokładali się ze śmiechu, słysząc rozmowę Wojtka (Adriana) i Szymka (Kacpra). Niemałą dawkę śmiechu dostarczył też nauczyciel – Kamil. Kiedy śmiech został opanowany wytoczyliśmy kolejne działo – zabawne scenki z przedmiotów. Pokazywaliśmy (w często w przerysowany sposób)  sytuacje, które miały miejsca na lekcjach lub, które wymyśliliśmy. I znowu Goście uśmiali się do łez! Po wesołej części nadszedł czas na pożegnanie z najwspanialszą wychowawczynią świata – panią Krystyną Gotfryd, która towarzyszyła nam przez pięć lat naszej szkolnej wędrówki. Nadeszły łzy, wzruszenie... Potem pożegnali nas jeszcze siódmoklasiści – wierszami, które sami wymyślili oraz piosenką. Dostaliśmy też od nich na pamiątkę misie ze śmiesznymi komentarzami odnoszącymi się do każdego z nas. Chcielibyśmy podziękować też Paniom: Barbarze Socha, Joannie Juruś, Marii Gniadek i Krystynie Gotfryd za miłe podarunki. Po przedstawieniach nadszedł czas na sesję zdjęciową, którą wykonał najlepszy fotograf – pan Zbigniew Gotfryd. Około godziny 20.00 poszliśmy na poczęstunek przygotowany przez naszych nieocenionych rodziców. Na stół wjechały pizze, ciasta, sałatki, chipsy i napoje. Było pysznie! Po jedzeniu delegacja z klasy ósmej pojechała ( z tatą Staszka i Adriana Ż.) na plebanię podziękować naszym Księżom, którzy, niestety, nie mogli być z nami na pożegnaniu. Po powrocie czekała na nas dyskoteka. Już po godzinie 22.00 rozeszliśmy się do domów.

W imieniu wszystkich absolwentów klasy ósmej pragniemy jeszcze raz podziękować nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz młodszym kolegom i koleżankom za wspólnie spędzone chwile. Mamy nadzieję, że zapamiętacie nas z dobrej strony. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się z Wami w dorosłym życiu. A teraz żegnamy Was z łezką w oku i uśmiechem na ustach.

Do zobaczenia!  (Wiktoria Ozga, Weronika Cieśla, Ewa Cieśla – ósmoklasistki)

Pełna relacja fotograficzna - kliknij tutaj...

Odsłony: 486