Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Łyżwiarskie zmagania

Opublikowano: wtorek, 10, marzec 2020

IMG 20200221 161830W dniu 21 lutego uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Z. Buratowskiej i p. B. Buratowskiego wybrali się na lodowisko do Białej Niżnej. Celem wyjazdu była dla niektórych nauka, dla innych doskonalenie jazdy na łyżwach, aktywne spędzenie wolnego czasu, integracja oraz dobra zabawa.

Pierwsze kroki na tafli były bardzo niepewne. Uczniowie z wielką determinacją walczyli, by wygrać z grawitacją na lodzie. Nie zawsze się udawało. Upadków było sporo, ale nikt się nie poddał. Pod koniec pobytu wszyscy sprawnie poruszali się na łyżwach. Dodatkową motywacją byłą łyżwiarka, która wprost śmigała po śliskiej powierzchni wykonując różne figury. Zainspirowała nasze dziewczynki, które zapragnęły choć troszeczkę jej dorównać. Dlatego wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczkę należy powtórzyć. Tak więc tydzień później znów było lodowe szaleństwo. Większość świetnie sobie już radziła, mocno trzymając pion, nowicjusze, niestety, mieli z tym problem. Ale tylko na początku. Później z każdą minutą jazda stawała się płynniejsza. Dodatkowym atutem było to, że prawie całe lodowisko mieliśmy do naszej dyspozycji.

Za każdym razem zabawa była wyśmienita, wszyscy wracali zmęczeni, ale szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni, planując następny wyjazd.

Relacja fotograficzna - kliknij tutaj ...

Odsłony: 171