Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Projekt „Mała książka - wielki człowiek" w Szkole Podstawowej w Brzozowej!

Opublikowano: czwartek, 12, listopad 2020

 1 IMG 20201105 081115Nasza szkoła bierze udział  w projekcie „Mała książka – wielki człowiek” skierowanym do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci otrzymały Wyprawki Czytelnicze – książkę, broszurę dla rodziców oraz kreatywny alfabet– plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Pierwszoklasiści bardzo ucieszyli się z otrzymanej Wyprawki .

   Projekt ten organizowany przez Instytut Książki, został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki pierwszoklasiści zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy, zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Projekt połączony jest z ogólnopolską kampanią społeczną „Mała książka – wielki człowiek”, w ramach której przypomina się rodzicom i opiekunom o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

      Projekt „Mała książka - wielki człowiek" realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

1 IMG 20201105 081115

Odsłony: 136