Potyczki tenisowe

Opublikowano: środa, 22, listopad 2023

IMG 20231117 123605Tenis stołowy ma ogromny wpływ na rozwój zarówno fizyczny jak i psychiczny człowieka. Jest najlepszym sportem dla rozwoju mózgu. Niestety, nie wszyscy uczniowie w naszej szkole go lubią. Kilkoro z nich jednak nieźle włada rakietką.

Pokazali to na gminnych zawodach, które odbyły się w miniony piątek w Gromniku. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych - IV-VI i VII-VIII. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie i drużynowo, odrębnie chłopcy i dziewczęta. Bardzo dobrze zaprezentowali się starsi uczniowie. Filip Socha zajął pierwsze miejsce w grze pojedynczej i takie samo w deblu z Michałem Potępą. Drużynowe Mistrzostwo Gminy zdobyły również dziewczyny w młodszej kategorii wiekowej w składzie - Agnieszka Bartosik i Julia Włudyka. Agnieszka wywalczyła również drugie miejsce indywidualnie. Julka była czwarta, podobnie jak Oliwia Ciesielczyk z klasy ósmej. Wszyscy wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do półfinału powiatowego. W zawodach tych wzięli jeszcze udział: Weronika Gzyl, Magda Wójcik, Jakub Potępa, Oliwier Ligęza. (Z.B.)