Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Dzień Pluszowego Misia

Opublikowano: wtorek, 28, listopad 2017

20171127 105851

 

Miękki, puchaty i z łatką - 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci, powiernik największych sekretów i tajemnic oraz niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

 

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub w fotelu nie siedzi miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W oddziale zerowym również świętowaliśmy ten ważny dla dzieci dzień. Przede wszystkim przedszkolaki przyniosły w tym dniu swoje ulubione i ukochane pluszaki, następnie oglądaliśmy bajkę o Misiu Rupercie. Dlaczego akurat o Tym Misiu? Bowiem w uroczym i czarującym świecie Misia Ruperta, każdy dzień jest pełen magii oraz przygód. W tym świecie niespodzianek można obudzić się pewnego ranka i spotkać człowieka sprzedającego na księżycu ser, można też podróżować w gigantycznej bańce na dno morza, aby uratować syrenę uwięzioną w gigantycznej małży. Możliwości są nieskończone, ale zawsze bezpiecznie „wrócisz do domu na czas na herbatkę”. Ekscytujące przygody Ruperta i jego przyjaciół są poza tym oparte na wydarzeniach w świecie przyrody, podkreślając znaczenie szacunku dla środowiska naturalnego.

W tym dniu nie zabrakło także rysowania i malowania, czynności które dzieci wykonują z wielką chęcią. Głównym bohaterem prac, jak się możemy z łatwością domyślić, był MIŚ. Przedszkolakom bardzo spodobały się przygody głównego bohatera bajki, i jak się okazało, większość z nich w ogóle nie znała Misia Ruperta, tym bardziej chcieliśmy go utrwalić w pamięci. Mam nadzieję, że dzięki tym zajęciom, dzieci zapamiętają tego wyjątkowego misia na długo i jeszcze powrócą do jego magicznych przygód. (DG)

 Pluszowy Miś  Pluszowy Miś  Pluszowy Miś
 Pluszowy Miś  Pluszowy Miś  Pluszowy Miś
 Pluszowy Miś  Pluszowy Miś  Pluszowy Miś
 Pluszowy Miś  Pluszowy Miś  Pluszowy Miś
 Pluszowy Miś   

Odsłony: 569