Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

"Działajmy razem" na rzecz bezpieczeństwa w Internecie

Opublikowano: środa, 06, luty 2019

DSC 1936W dniu 5 lutego 2019 roku pod hasłem „Działajmy razem!” obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

 

Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu i jego hasło przewodnie zachęca wszystkich szczególnie do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego oraz bezpiecznego środowiska online.

Z tej okazji w naszej szkole w tym dniu miał miejsce apel poświęcony tej ważnej w dzisiejszych czasach problematyce. Uczniowie z klas I-VIII wykonali plakaty oraz rysunki promujące temat bezpiecznego korzystania z Internetu, na których znalazło się wiele cennych informacji, rad i wskazówek dotyczących tego tematu. Po omówieniu treści swoich prac, dzieci oglądały krótkie filmy edukacyjne: „Bezpieczeństwo w kontakcie z innymi”, „Ochrona przed wirusami”, Reklama w Internecie”, „Gdzie jest Mimi?”, które miały na celu m.in. dostarczenie wiedzy na temat sposobów radzenia sobie z cyberprzemocą oraz zachowania ostrożności podczas korzystania z zasobów sieci i zagrożeń płynących ze stron www. Następnie odbyła się rozmowa nawiązująca do treści filmów, która była podsumowaniem apelu oraz zdobytych wcześniej na zajęciach komputerowych i informatyce wiadomości i umiejętności dotyczących tej tematyki.

Internet bowiem to nie tylko same korzyści. Niezbędne jest ciągłe uświadamianie sobie drugiej, ciemnej strony tej sieci, pokus oraz zagrożeń czyhających na jej użytkowników. Warto więc jak najwięcej rozmawiać i uświadamiać dzieci oraz młodzież odnośnie zagrożeń niesionych przez globalną sieć. 

Zobacz galerię zdjęć - kliknij...

Odsłony: 548