Spotkanie z pszczelarzem, p. Bolesławem Buratowskim - 3.10.2015

Opublikowano: czwartek, 15, październik 2015

DSC 2170Od dzisiejszego dnia żadnemu z naszych uczniów nie jest obcy smak miodu, widok plastra wosku czy kapelusza pszczelarskiego. Bez trudu również dzieci wytłumaczą, dlaczego niektórych ludzi nazywa się „trutniami” oraz jakie produkty pszczele leczą różne dolegliwości i dlaczego należy jeść miód. Nowa wiedza jest wynikiem prawie dwugodzinnego spotkania z Panem Bolesławem Buratowskim, który na co dzień jest Dyrektorem naszej szkoły, a od wielu lat pasjonuje się pszczelarstwem i posiada pszczelą pasiekę.

 Ciekawy wykład przeplatany ćwiczeniami i poparty prezentacją multimedialną zakończył się degustacją wafli z miodem, które były tak smaczne, że niektórzy prosili o repetę. Na zakończenie spotkania przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, który jest organizatorem spotkań w ramach cyklu „Moja pasja, mój zawód”, wręczyli Panu Dyrektorowi podziękowali za poświęcony czas i cenną wiedzę wręczając pamiątkowy dyplom. (K.G.) 

Spotkanie z pszczelarzem Spotkanie z pszczelarzem Spotkanie z pszczelarzem
Spotkanie z pszczelarzem Spotkanie z pszczelarzem Spotkanie z pszczelarzem
Spotkanie z pszczelarzem Spotkanie z pszczelarzem Spotkanie z pszczelarzem

Odsłony: 525