Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Wycieczka do Krakowa

Opublikowano: sobota, 24, marzec 2018

  12 20180320 102320   W dniu 20 marca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Zofią Buratowską, p. Krystyną Gotfryd, p. Renatą Język i p. Małgorzatą Majką  wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Wycieczkowicze najpierw udali się do Papugarni Amazonia.  Podziwiali  tam przepiękne papugi - małe i te trochę większe.

Oswojone ptaki siadały wszystkim na głowach, rękach i ramionach. Odwiedzający mieli możliwość karmienia papużek, którym bardzo podobały się błyszczące rzeczy i próbowały sobie je oderwać. Spotkanie z tymi egzotycznymi ptakami  było dla dzieci niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.  Sprawiło  wiele radości. 

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Groteska. Uczniowie obejrzeli tam świetną sztukę pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.  Starsi przypomnieli sobie , a młodsi poznali szalone przygody rudowłosej Ani i jej przyjaciół. Ciekawa scenografia oraz aktorzy w przepięknych kostiumach z epoki, gra świateł, oprawa muzyczna, fantastyczna gra aktorów - wszystko to zadziałało jak wehikuł czasu, który sprawił, że widzowie mogli dzielić z Anią Shirley radości i smutki. Zasłuchani, zapatrzeni, rozbawieni nawet nie zorientowali się, kiedy minęło dwie godziny i przyszedł czas na brawa i pożegnanie. Spektakl bardzo wszystkim się podobał.

Ostatnim miejscem na mapie podróży po Krakowie był  Aquapark.  Był to czas świetnej zabawy. Uczniowie korzystali  z atrakcji parku: pływali, zjeżdżali zakręconymi zjeżdżalniami wodnymi, grali w piłkę wodną, przeprawiali się po linach przez wodę, wdrapywali na ściankę wspinaczkową i wypoczywali w jacuzzi. Bawili się fantastycznie.

Dzień w Krakowie był wspaniały. Do domu wszyscy wrócili pełni wrażeń i pozytywnych emocji. (R.J.)

Odsłony: 409