Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Wycieczka do Szczawnicy i Starego Sącza

Opublikowano: wtorek, 10, wrzesień 2019

0061 2019W dniu 9 września uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Szczawnicy i Starego Sącza. Razem z nimi pojechało troje rodziców oraz nauczyciele: Pani Z. Buratowska i B. Cieśla oraz ks. S. Piech.

Zapraszamy do przeczytania relacji uczestników wycieczki:

O godzinie 8:00, 9 września wyjechaliśmy spod naszej szkoły do Szczawnicy. Po długiej podróży dojechaliśmy do miejscowości, gdzie zwiedzaliśmy piękną Cerkiew, w której było dużo ślicznych ikon - wszystko pokazywała nam nasza Pani przewodnik.

Następnie udaliśmy się do Wąwozu Homole, który urzekł nas swoim wyglądem. Otoczony górami a tuż przy szlaku płynie rwący górski potok. Niestety warunki pogodowe nie sprzyjały nam i nie przeszliśmy całego. Następnie udaliśmy się do Szczawnicy aby skosztować tamtejszej wody „Szymon” o bardzo specyficznym smaku (woda siarko-wodorowa). Mieliśmy też czas na zakupienie pamiątek oraz zjedzenie pysznych lodów.

Po krótkim odpoczynku w Szczawnicy udaliśmy się do Starego Sącza, gdzie w pięknym klasztorze sióstr Klarysek, w którym żyła i spoczywa św. Kinga spotkaliśmy się z Panem Jezusem na Mszy Świętej, a po niej oddaliśmy cześć relikwią świętej spoczywającej w tym miejscu. W dalszej części zwiedzania Starego Sącza podeszliśmy pod ołtarz papieski gdzie mogliśmy zagrać w piłkę.

Po wysiłku fizycznym zobaczyliśmy salę pamięci rzeczy, których używał św. Jan Paweł II i udaliśmy się kiełbaski upieczone na grillu.

Po takich wrażeniach wróciliśmy do Brzozowej w oczekiwaniu na kolejny wyjazd. 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć: zobacz >>

Odsłony: 448