Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Rowerem do Filipowic

Opublikowano: poniedziałek, 16, wrzesień 2019

0005 2019Około 30 km zrobili uczniowie na rowerach w dniu 13 września 2019r. Trzynasty i piątek wbrew przesądom nie przyniósł nikomu pecha.

Wszyscy szczęśliwie przejechali trasę, a wiodła ona z Brzozowej do Wesołowa, dalej wzdłuż wałów przeciwpowodziowych do Filipowic i  z powrotem, ale już inną drogą,  przez  Stróże, Zdonię, Faściszową. Niby bliska okolica, a okazało się ,  że zupełnie obca dla dzieci. Były mile zaskoczone, że w pobliżu mamy taką ciekawą ścieżkę rowerową, Co prawda nie udało się nią przejechać ze względu na trwające tam roboty, ale może będzie to mobilizacją, by wybrać się tam z rodzicami lub znajomymi.

W trakcie przejazdu było kilka przystanków na odpoczynek oraz zgłębianie wiedzy o regionie z różnych dziedzin, którą dzielili się opiekunowie: Z. Buratowska, B. Buratowski, ks. S. Piech. Wyprawie sprzyjała aura, która nie poskąpiła tego dnia słońca,  świeciło w całej okazałości i mocno jeszcze opaliło twarze uczestnikom. Ci z kolei byli bardzo zdyscyplinowani  i kulturalni za co otrzymali pochwałę i obietnicę kolejnej wycieczki , ale już na wiosnę. (Z. Buratowska)

 

 Wycieczka do Filipowic  Wycieczka do Filipowic  Wycieczka do Filipowic
 Wycieczka do Filipowic  Wycieczka do Filipowic  

 Fot: Ks. S. Piech

Odsłony: 402