Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Wycieczka do Krakowa

Opublikowano: piątek, 08, listopad 2019

28 IMG 1088We czwartek 7 listopada 2019 r. uczniowie z klas 0- VI byli na wycieczce w Krakowie. Pogada im dopisała, atrakcji nie brakowało.

        Przygoda rozpoczęła się już w Teatrze Groteska od spektaklu pt. „Porwanie Baltazara Gąbki czyli smok & roll”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Niezwykle barwne widowisko, wzbogacone znanymi piosenkami gwiazd wykonywanymi na żywo oraz animacja filmowa sprawiły, że przedstawienie uczłowieczonego Smoka Wawelskiego stanowiło wyśmienitą rozrywkę dla naszych młodych widzów.

        Po spektaklu grupa brzozowskich wycieczkowiczów udała na Rynek Krakowski – największy średniowieczny plac Europy. Potem przeszli oni przez Sukiennice pod pomnik Adama Mickiewicza, a następnie weszli do Kościoła Mariackiego. Później spacerkiem udali pod Wawel. Obowiązkowym przystankiem był McDonalds. Podczas zwiedzania Wzgórza Wawelskiego podziwiali m. in. dziedziniec na Zamku Królewskim. Stanęli też oko w oko z ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim, który na szczęście przyjął wszystkich w swoim mieście bardzo serdecznie.

         Ostatnim, ale najbardziej oczekiwanym przez dzieci punktem wycieczki był relaks w Aquaparku, gdzie można było oddać się wodnym szaleństwom. Wiele radości sprawiły dzieciom liczne atrakcje w postaci zjeżdżalni, fontanny, tęczowej ścieżki, statku z armatkami wodnymi, itp. Czas wspólnie spędzony na basenie był świetną zabawą dla wszystkich uczestników.

        Po dniu pełnym wrażeń wszyscy wrócili cali i zdrowi do domów.

        Opiekunami 44-osobowej grupy uczniów były nauczycielki: Barbara Cieśla, Karolina Gzyl, Renata Język, Joanna Juruś, a także mama uczennic- pani Agnieszka Gidek. [R. Język)

Zobacz relację zdjęciową - klknij tutaj...

Odsłony: 398