Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego plakat

Spotkanie z Mikołajem w Bochni

Opublikowano: poniedziałek, 09, grudzień 2019

IMG 1393Dnia 3 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzozowej, pod opieką wychowawczyń z klas 0-III oraz w towarzystwie 7 rodziców wyruszyli na spotkanie ze św. Mikołajem. I w tym roku nie zapomniał on o uczniach naszej szkoły, ale miejsce, w którym na nich czekał było niezwykłe. Oczekiwał on bowiem na dzieci w podziemiach bocheńskiej Kopalni Soli, 300 metrów pod ziemią.

Już pierwszych wrażeń na początku naszej podróży dostarczył nam zjazd windą, a kolejne miały miejsce w ciemnych, podziemnych korytarzach kopalni. Naszymi opiekunkami w tej niezwykłej 3,5 godzinnej podziemnej przygodzie stały się sympatyczne panie przewodniczki, które zapewniły nam mnóstwo atrakcji. Pierwsza z nich czekała na dzieci w Komorze Ważyn, w której bardzo chętnie przystąpiły one do sklejania łańcucha na choinkę. Następnie świetnie bawiły się przy muzyce wspólnie z zawodowymi animatorami w przebraniach wesołych elfów oraz obejrzały przedstawienie teatralne o treści ekologicznej, w wykonaniu Teatru Lalek Pinokio-Największego Objazdowego Teatru Lalek w Polsce. Natomiast spotkanie z Mikołajem rozpoczęło się od powitania z „miłym” Diabłem, który zaprowadził dzieci do odświętnie udekorowanej sali i uroczego Aniołka, który pomagał rozdawać licznie zgromadzonym dzieciakom prezenty. Nie zabrakło oczywiście wspólnych pamiątkowych zdjęć, życzeń oraz uścisku dłoni Mikołaja. Czas bardzo szybko minął i przyszła pora wyjazdu na powierzchnię. Pożegnaliśmy się tradycyjnym „Szczęść Boże” i wyjechaliśmy z powrotem na powierzchnię. Szczęśliwi oraz pełni wrażeń z pobytu w zabytkowej kopalni, z zakupionymi „solnymi” pamiątkami powróciliśmy do Brzozowej.

Dodatkową atrakcją wycieczki był posiłek w McDonald’s, w którym największym powodzeniem cieszył się znany wszystkim zestaw Happy Meal.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, a rodzicom z oddziału zerowego i klasy I za okazaną pomoc oraz życzliwość. (DG)

Pełna relacja fotograficzna - zobacz zdjecia...

Odsłony: 284